Greitas kreditas nepavojingas

Įsigaliojęs LR Vartojimo kredito įstatymas apribojo greitųjų kreditų teikėjų palūkanas, nustatė aiškias skolinimo gaires, todėl greitas kreditas internetu tapo nepavojingas vartotojų atžvilgiu. Tačiau finansų rinkoje greitai išpopuliarėjusi greitojo skolinimo paslauga vis dažniau kursto aistras dėl neatsakingo skolinimo ir per didelių taikomų paslaugų palūkanų. Rinkos priežiūros ir reguliavimo atstovai nuolat prižiūri finansų pasaulyje vykstančius pokyčius, įvedinėja naujas taisykles, skatina elgtis atsakingai ir nepersiskolinti. Naujausias įgyvendintas projektas, susijęs su greitųjų vartojimo kreditų veikla – tai mokumo vertinimo taisyklių naudojimo įpareigojimas. Todėl nuo šių metų liepos 1 dienos kreditai internetu taps dar saugesni plačiajam vartotojų ratui.

Garsiai aptariama situacija, kad greitas kreditas yra nesaugus ir nenaudingas, netrunka pasinaudoti ir kiti finansines paslaugas teikiantys veikėjai. Po kredito unijų skandalo, kuris krėtė ne vieną įstaigą, netikėtai pablogėjęs kredito unijų įvaizdis bandomas atstatyti pasitelkiant greitųjų vartojimo kreditų situaciją, išplėtotą dėka rinkos prievaizdo. Šiuo metu duris atvėrė naujasis unijų projektas, pavadintas atsisakyk greituko, kuriuo pranešama visuomenei, jog kreditai internetu yra žalingi ir juos būtina pakeisti kitomis paslaugomis. Šio projekto dalyviai ketina padėti greitųjų kreditų klientams refinansuodami suteiktus kreditus. Anot projekto organizatorės, greitasis kreditas yra aprašomas labai neaiškiai ir nedetalizuotai, dėl to yra pavojingas. Teigiama, kad dauguma vartojimo kreditus paėmusių žmonių ne visada spėja grąžinti laiku, todėl susidariusi skola išauga itin sparčiai. Pastebėtina, kad projekto organizatorės teiginiai nėra pagrįsti ir jais išreiškiama tik individuali nuomonė, kuria formuojamas neigiamas požiūris į kitų paslaugų teikėjus.

Sutinkamai su išreiškiama nuomone, galima pasakyti, kad pinigai ir skolinimasis bus sėkmingas ir skaitantiems ir skaičiuojantiems klientams. Parengta skaičiuoklė skolometras, kuria bus galima lengvai paskaičiuoti ar pasiskolintas greitas kreditas yra naudingas vartotojui ir ar nėra permokamos palūkanos už suteiktą kreditą. Žinoma, skaičiuoklė parengta su neaiškiais nustatymais ir nėra suprantama pagal kokius kriterijus yra vertinami greitieji kreditai internetu. Skaičiuoklės nustatomas kredito pavojingumas ir paslaugos nepalankumas nėra aiškus. Anot projekto organizatorės, pastaruoju įgyvendinamu projektu, bus stengiamasi padėti klientams, kuriems kreditai internetu tapo našta. Tačiau galima įžvelgti ir kitų šio projekto sumanymų  – tai uždarbio siekimas ir klientų perviliojimas iš tų įmonių, kurių teikiamos paslaugos yra kreditai internetu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *