Internetinės parduotuvės kūrimas. Kas svarbu?

Kaip ir imantis bet kokios kitos veiklos taip ir internetinės parduotuvės steigimo reikia pradžiai pasinaudoti gerai žinomu Demingo ratu: planuok, daryk,  tikrink, veik. Teks planavimo stadijoje apgalvoti begales dalykų tokių kaip  internetinės parduotuvės valdymas, dizainas, paskirtis, rinka, potencialių vartotojų elgsena, reklamavimas, plėtimosi galimybės ir kt.

Galima drąsiai teigti, kad nuo tinkamai žengto žingsnio “planuok” priklausys didžiausia jūsų pasirinktos internetines parduotuves veiklos sėkmė.  Jei esate jau patyręs šioje srityje bent jau pirkėjo vaidmenyje ir jei teko nusivilti įsigyta preke, bent jau žinosite kaip nereikia daryti, kad nusiviltų jūsų klientai. O jei tapote patenkintu e-prekybos pirkėju, gal žinote kaip tai galima padaryti dar geriau. Tačiau jei jūs kuriate internetinę parduotuvę pirmą kartą, vertėtų pasinaudoti šią veiklą išmanančiųjų pagalba ar bent jau patarimais. Kur tokių rasti? Internetinėje erdvėje mirgėte mirga skelbimai apie teikiamas svetainių kūrimo, AdWords reklamos, SEO paslaugas, kurių tikrai nereiktų ignoruoti.

Suprantama kad internetinės parduotuvės kuriamos tam, kad jose pirktų ir ne vienas, o daugybė  pirkėjų. Kaip jų daugiau pritraukti neeikvojant daug lėšų brangiai reklamai žiniasklaidos priemonėse? Gal galėtų padėti reklaminiai skelbimai? Svarbu, kad jūsų internetinės parduotuvės svetainės adresas būtų lengvai ir greitai surandamas paieškos sistemose, todėl prieš kuriant ją reikia pagalvoti ar ne veiksminga būtų jos adrese nurodyti labiausiai jūsų parduodamą produktą apibūdinantį žodį ar jų junginį, kuris galėtų sutapti su raktiniu žodžiu/ais, pagal kurį klientai ieškos jūsų parduodamų produktų.  Jei sumanėte prekiauti avalyne ir svetainės adrese bus “batai”, tai tikrai negalės jums užtikrinti sėkmės, jei prekiausite vaikiška avalyne. Būtų tikslingiau nurodyti “vaikiški batai” ar “batai vaikams” taip išvengsite situacijos, kad lankytojų srautas bud didelis, o pirkėjų mažai, nes jūsų svetainę lankys visi ieškantieji batų, tačiau klientais taps tik vaikiškų batų pirkėjai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *