Kaip parinkti tinkamus darbuotojus?

Tau turbūt patiktų, kad visi darbuotojai sunkiai dirbtų, siektų tavo tikslų ir duotų pirmenybę darbui, net palikdami nuošalyje savo šeimą. Tai tokių ir susirask.

Tu turbūt norėtum, kad jie dirbtų sukandę dantis, visuomet laiku atliktų paskirtas užduotis, padarytų daugiau nei tu liepi, kad mokėtų strategiškai mąstyti. Tau reikia tokių, kuriems smagiau turėti daugiau darbo, nei per mažai, nes kuo sunkiau jie dirbs, tuo mažiau tau reikės darbuotojų, tuo mažiau tau reikės išleisti pinigų darbuotojų atlyginimams ir tuo daugiau pelno pasieksit. Priešingu atveju turėsi daug tinginių, kuriems norėsi spardyti užpakalius ir pelno gali ne tik, kad nepasiekti, bet ir patirti nuostolių. Tau reikia protingų ir išmintingų asmenybių – priešingu atveju, pavargsi bendrauti su asilais.

Tėvas mane mokino, kad negalima samdyti artimų žmonių. Tačiau aš vadovaujuosi kitokia taisykle, kad artimi žmonės gali dirbti, kol sugeba atlikti savo pareigas. Tu gali vadovautis tiek viena, tiek kita. Tik turi mokėti būti nešališkas. Aš galėčiau išmesti net savo žmoną iš darbo, jei ji neatliktų savo pareigų. Ir tai nereiškia, kad jei galiu aš, tai gali ir tu. Aš dirbu su šeima jau beveik dešimt metų ir todėl turiu imunitetą šališkumui.

Tau netinka žmonės, kurie dirba darba tik dėl to, kad jiems reikia pinigų arba jie bando save šioje sferoje. Jei jiems nepatinka tai ką jie daro – tai jie niekada nebus tau tinkami ir negalės dirbti tinkamai.

Siūlau vengti padlaižių, nes jie parduos tave pirmam pasitaikiusiam norėdami įtikti. Taip pat, vengiančių atsakomybės, nes jie niekuomet nekalti. O svarbiausia samdyk protingesnius už save. Jei tu gali padaryti darbą geriau už jį, tai kam tau jis reikalingas?

Prieš priimdamas į vadovaujančias pareigas kažką iš šalies visada pasidairyk savo kieme. Tam yra kelios priežastys. Pirma – taip motyvuosi darbuotojus, antra – vadovas žinantis savo pavaldinių darbo suptilybes dažnai yra geresnis. Esmė, kad darbuotojas būtų mandagus ir turėtų reikalingus pareigoms įgūdžius.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *