Legenda apie Vilniaus įkūrimą

Ši legenda susijusi su Gedimino, kurio paminklas stovi Katedros aikštėje Lietuvos didžiojo kunigaikščio.
Didysis kunigaikštis, Gedimino, buvo medžioklės kelionę Šventaragis slėnis aplink burną nuo upės Vilnia miškuose. Kai naktį sumažėjo, šalis, jausmas pavargęs po ilgą ir sėkmingą medžioklę, nusprendė įkurti stovyklą ir praleisti ten naktį. O jis miega, Gedimino turėjo neįprastą sapną, kuriame jis pamatė Geležinis Vilkas viršuje, ant kalno, kur jis buvo nužudyti dėl Stumbras tą dieną. Geležinis Vilkas stovėjo ant kalvos su išdidžiai iškelta į Mėnulį, ūžia kaip garsiai kaip šimtas vilkų galvos. Pažadintas iš tekančios saulės spinduliai, kunigaikščio prisiminiau savo keistą sapną ir konsultavosi su pagonių kunigas Lizdeika apie tai. Pastarasis aiškinamas svajonė taip: “Leisti, kad atsitiktų liniuotę ir Lietuvos valstybės ką buvo lemta įvykti!” Jis papasakojo kunigaikščio kad svajonė buvo rasti tarp šių kalvų miestas kryptimi. Vilkas, ūžia aiškino kunigas, atstovaujama ateities miesto šlovės: kad miestas bus Lietuvos žemių sostine, o jos reputacija būtų plitimo ir šen, kiek ūžia paslaptingas vilkas… ” Taip Lietuvos didžiojo kunigaikščio, paklūstantis dievų valia iš karto pradėjau kurti ateities kapitalo, ir jį paėmė pavadinimas – Vilnius – iš greitai Vilnia srautas.
Lietuva yra seniausia Pabaltijyje. Popiežius paskelbė Lietuvos Europos Karalystę, 1251, po karaliaus Mindaugo suvienyti visus Lietuvos gentys XIII a. ir buvo pakrikštytas, todėl tekinimo valstybė jauna link Europos kultūros.
13–15 a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės tapo didelio viduramžių valstybės per Rytų Europos dalis. XVI a. buvo laikas, kada klestėjo Vilniaus: kapitalas tapo vienu iš gražiausių miestų Rytų Europoje ir mes vis dar žaviuosi jos paveldo šiandien.
Lietuvos istorija kupina drama: karų ir okupacijų sudaro 700 metų iš 1000 metų savo istoriją. Stiprus noras už laisvę nepriklausytų Lietuvos du kartus. Pirmiausia – 1918 m. ir vėl Vietovė 1990 m. per “Dainuojanti revoliucija”. Lietuva yra ES narys.
O štai šiandien Vilnius yra gražiausia pabaltijo sostinė, turi daug turistų traukos centrų, viešbučių ir restoranų. Viešbutis Vilniaus senamiestyje yra tai, ko ieško turistai atvykdami į Lietuvą. Čia jie gali apsistoji ramioje erdvėje pačioje senamiesčio erdvėje, pajusti jo dvasią ir pasimėgauti kultūriniu paveldu. Taip pat rekomenduoju ir jų restoraną – labai skanu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *