Statybos standartizavimo ypatumai

Pastaruoju metu paaiškėjo, kad vartotojai įsigydami būstą ne visada renkasi laikotarpiui būdingas būsto  savybes. Pavyzdžiui labai svarbu yra natūrali šviesa todėl jie įsitikinę, kad langai turi būti didesni. Kaip pastebi vienas respondentas : “maži, tamsūs nauji namai tarsi rodo, kad žmonės serga ir varganai gyvena.  Mano namas buvo pastatytas 1960 metais todėl turi daug gražių didelių langų; gaila, kad daugelyje modernių namų yra labai nedideli langai.”

Liūdna iš tiesų, o tai įtakoja, kad tik 25% žmonių pasirenka pirkti pastarųjų 10 metų statybos namus.
Šios išvados neišvengiamai apvainikuos šiuolaikinių būstų statyba rekomendacijas nacionaliniams standartams. Patogesnės erdvės, sandėliavimas, garso izoliacija ir natūrali šviesa turi būti įtraukta į Jungtinėje Karalystėje būsto statybos reglamentus.

Statutiniai standartai iki šiol daugiausia dėmesio skyrė darbuotojų sveikatai ir saugai, energijos vartojimo efektyvumui ir prieinamumui. Abiejų,  tiek visų Namų, tiek tvarių Namų, Kodeksų reikalavimai turėjo neigiamų nenumatytų pasekmių. Reikalavimai didesnių, labiau prieinamų vonios kambarių ir koridorių suspaudė gyvenamąją erdvę kitur, o dėl biomasės katilų, vandens šildytuvų ir sodo namelių soduose ne didesnių nei mieste tiesiog sumažino bendrą laisvą erdvę. Bet taškai uždirbti ir apdovanojimus laimėjo šie grynai kiekybiniai vertinimai.

Dar labiau teisės aktais suvaržytų standartų įdiegimas  statyboje negali užtikrinti geresnės būsto kokybės. Kad judėti į priekį, reikia kartu su kultūros pokyčiais pramonėje toliau vykdyti minimalius kliento reikalavimus, nes vartotojas nebeilgai taikstysis su tuo, kas yra siūloma ir bus vis sunkiau gyvenamųjų namų statybų pramonei tikėtis teigiamų pokyčių rinkoje.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *