Žodynai ir jų reikšmė

Norvegų kalba

Nebūtų norvegų žodyno, jei nebūtų kalbos.Taip pat tai nėra išimtis ir norvegų kalbai. Norvegų kalba šneka šiek tiek daugiau žmonių nei Lietuvoje. Tai yra 4,6 milijonų žmonių. Norvegų kalba taip pat kaip ir norvegų lietuvių žodynas yra kilusi iš  indoeuropiečių kalbų šeimų grupės, priklausanti germanų kalbų šeimos grupei. Taip pat ši kalba drauge su švedų kalba, farerų kalba, danų kalba ir islandų kalba sudaro skandinavų kalbų pogrupį. Šia kalba daugiausiai kalbama daugiausia Norvegijoje.  Iš šių kalbų apie 3,5 mln. Kalba viena tarme vadinama bokmal, o kiti 700 tūkst. Kalba tarme kuri yra vadinama nynorsk. Šios tarmės sudaro valstybinę Norvegijos kalbą. Norvegų pirmieji iš pirmųjų literatūrų šaltinių atsirado dvyliktajame amžiuje(+/-).

Norvegų kalbos abėcėlėje yra 29 raidės (gana mažokai, palyginus su kitomis kalbomis). Ši kalba sutampa su lotynų kalbos abėcėle, tačiau trys raidės kurios yra paskutinės, visiškai neturi nieko bendro su lotynų abėcėlę. Sugalvojau mokytis dėl to kad vyras jau metus važinėja uždarbiauti į Norvegija, o sesė ten jau 3 metus gyvena ir dirba, gali būti, kad ir aš ten važiuosiu truputi padirbėti, kad kažkiek ir aš prisidėčiau prie šeimos išlaikymo, o aš labai nemėgstu kai nesuprantu ką aplinkiniai žmones kalba , kadangi tada aš tiesiog puolu į depresiją, kadangi esu tikrai komunikabilus žmogus ir man būtina bendrauti, kitaip aš būčiau ne aš.. be to man patinka kalbos, kuo daugiau žinosiu tuo geriau jausiuosi ir man pačiai taip bus, kad tiesiog jausiuosi netgi kažkiek daugiau žinanti už kitus, gal kada gyvenime pravers, be to juk galėsiu dirbti ir kaip vertėja, ir užsidirbti dar daugiau. Tai dabar yra labai populiaru, kadangi lietuviai pradėjo kontaktuoti su visu pasauliu ir pasirašinėti sutartis, taip pat kviesti darbdavius iš kitų šalių, ir būtinai turi turėti šalia vertėja, kad jiems viską galima būtų išversti.

Taip pat norėčiau ,kad ir mano vaikai ateityje mokėtų daug kalbų. Norvegų žodynas tikiuosi padės man išmokti daug įvairių žodžių.  Norvegų žodyne taip pat yra integruota ir abėcėlė, kuri leidžia moytis žymiai laisviau, nes tu gali atsižvelgti į patį galą ir pasižiūrėti tam tikrą raidę, kurios tikriausiai nežinai.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *